אקווריום קיר: הדבר הבא בתחום עיצוב הפנים

אקווריום קיראין עוררין על כך שאקווריום הוא מסוג האלמנטים העיצוביים שהוספתם לבית או למשרד משרים בחלל אווירה רכה ומרגיעה, ותחושה של תנועה הרמונית וזורמת המוסיפה חיות במרחב הדומם. אלא מה, אם סברתם עד כה שהאקווריום המלבני הסטנדרטי, זה שמונח על המזנון בסלון, הוא המילה האחרונה בתחום עיצוב הבית, כדאי שתחשבו שוב!!! 

הדבר הבא, למעשה, בתחום עיצוב הפנים הוא אקווריום קיר, הנחשב לאחד מהאלמנטים הדינמיים, המרהיבים והמרשימים ביותר שיש. אקווריום קיר, המכונה גם "אקווריום פלזמה" או "אקווריום תמונה", הוא אקווריום המותקן בנישה או גומחה שהוכנה מראש לצורך זה, באופן שהופך אותו לחלק מהקיר עצמו, דהיינו, חלקו הקדמי של האקווריום הנו בקו רציף עם פני הקיר או בולט מעט מתוכו.

 

הגורמים שדורשים התייחסות במהלך תכנון אקווריום קיר

אקווריום קיר משווה לחלל מראה יוקרתי, ייחודי ובלתי רגיל. יחד עם זאת, כל אדם בר דעת, גם מי שאין לו ידע נרחב בגידול דגים, יכול להבין שהתקנת אקווריום מובנה בקיר איננה מסוג ההתקנות הסטנדרטיות. 

אנשי הצוות המקצועי מבית חברת Wow design מסבירים שבמהלך תכנון אקווריום קיר, ישנם כמה גורמים הדורשים התייחסות, כמו האם מדובר בקיר קיים או קיר ייעודי וכן החומר שממנו בנוי הקיר (קיר בטון, בלוקים, גבס וכן הלאה) ואלו צנרות וחווטים עוברים בתוכו. 

ככלל, במידה והקיר הקיים הנו קיר תומך, המסווג כאלמנט מרכזי בהיבט ההנדסי ואו כולל חווט חשמלי מרובה וצנרת מסועפת, הוא איננו מותאם לבניית אקווריום קיר.

 

סוגים שונים של אקווריומים

השלב האידאלי לתכנון אקווריום קיר הוא במהלך בניית הבית, שאז אפשר לבנות את הקיר מראש עם גומחה מתאימה לאקווריום, מה שהופך את מלאכת ההתקנה לפשוטה יותר. התקנת האקווריום בקיר קיים דורשת אמנם עבודת חציבה ועשויה להיות מורכבת מעט יותר, אך היא בהחלט ברת יישום. 

כמו כן, במהלך בחירת מיקום ההתקנה, כדאי להעדיף שהאקווריום ימוקם בסמיכות לתשתיות החשמל והמים, שאז תהפוך הרכבת התשתיות סביב האקווריום לפשוטה יותר. 

בקטגוריית אקווריומים זו ניתן למנות מגוון סוגים שונים, כמו לדוגמה אקווריום המשמש כמחיצה בין שני חללים, אקווריום אשר מוטמע כולו בקיר או שבולט בחלקו כלפי חוץ, כמו גם אקווריומים המשולבים בקירות פינתיים, בתוך כונניות, מזנונים, דלפקים ועוד.