במזל דגים: כול מה שכדאי לדעת לפני רכישת אקווריום ענק

אקווריום ענקחולמים לרכוש אקווריום ענק לבית או למשרד? האקווריום בימינו כבר איננו צנצנת קטנה עם שני דגי זהב, אלא אלמנט המשמש כמעין יצירת אומנות ופריט בעל השפעה משמעותית בתחום עיצוב הפנים, שכן אין הרבה אלמנטים מרשימים שטמונה בהם היכולת לשדר לסביבה פאר ויוקרה ובו זמנית גם נוכחות עם אמירה כמו אקווריום ענק ומעוצב בקפידה. 

מעבר לעובדה שאקווריום ענק ממדים יוצר את אפקט ה- Wow בקרב האורחים ובאי המקום ומותיר אותם פעורי פה, קשה לתאר את החוויה המדהימה שאנו חווים בשעת הצפייה בגן העדן התת ימי המקרין אל החלל חיות ססגונית ומרהיבה. אנשי הצוות המקצועי מבית חברת Wow design מעניקים כמה טיפים וכללי זהב שיסייעו לכם בהרכבת האקווריום המושלם עליו תמיד חלמתם.

 

תנאי גידול טולרנטיים המאפשרים מרווח נרחב יותר לטעויות

אחד מהמיתוסים שנפוצים בקרב מגדלים העושים את צעדיהם הראשונים בתחום הוא שמוטב להתחיל עם אקווריום קטן, מתוך נקודת הנחה שהוא קל יותר לתחזוק. מחברת Wow design מציינים שהמיתוס נכון באופן חלקי בלבד, ולהבדיל מאקווריום ענק, תנאי המים באקווריום קטן הנם יציבים הרבה פחות ועשויים להשתנות במהירות. 

 

דיי בדג מת שלא הוצא מהאקווריום במועד או לחלופין האכלת יתר, כדי להקפיץ את  שיעור האמוניום לרמה שתקטול את הדגים. באופן כללי, חשוב לדעת שככול שנפח המים באקווריום גדול יותר, כך תנאי הגידול הנם טולרנטיים ומאפשרים מרווח נרחב יותר לטעויות. יחד עם זאת, בין אם מדובר באקווריום קטן, בינוני או גדול, חשוב להיוותר תמיד עם היד על הדופק ולהקפיד בשמירה על אקווריום נקי, איכות מים טובה ויציבות ביולוגית.

 

הקריטריונים המבטיחים שהאקווריום אכן איכותי

בשנים האחרונות ניתן להיתקל בלא מעט חנויות לבעלי חיים המציעות דילים מפתים בנוסח "אקווריום ענק במחיר חסר תקדים". בהגיענו לבחור אקווריום ענק חשוב להתמקד במספר קריטריונים שיבטיחו שהאקווריום הנו איכותי, ובפרט לאור העובדה שכלפי חוץ נדמים כל אקווריומים דומים. 

אחד מהקריטריונים החשובים ביותר הוא עובי דופנות הזכוכית המשמשת להרכבת האקווריום ואיכותה. עובי הזכוכית נדרש להיות מותאם לנפח האקווריום וללחץ המים, וככול שנפח האקווריום גבוה יותר, כך נדרשת זכוכית עבה יותר. שימוש בזכוכית דקה מהנדרש עלולה להיסדק ולהישבר. 

כמו כן, זכוכית שמופיעות עליה שריטות או בועיות קטנות מוגדרת כזכוכית באיכות ירודה, היות ולאורך זמן עשוי לחץ המים באזורים בהם קיימות בועיות להוביל לסדיקה. יש גם לשים לב שהאקווריום אכן מודבק כהלכה ושאין בועיות בחיבורי הזכוכית, שכן הדבר מעיד על הדבקה לא מקצועית.