מעוניינים לשדרג את הגינה הפרטית שלכם? הכול על בריכות נוי ומפלים

חולמים על פינת חמד בחצר הבית עם בריכת נוי חיננית, מפל מים מפכפך וציוץ של ציפורים? בואו להפוך חלום למציאות! אנשי הצוות המקצועי מבית חברת Wow design מציינים שעיצוב גינות פרטיות עם בריכות נוי ומפלים הפך בשנים האחרונות לתחום ההולך ומתרחב בהתמדה. 

המציאות מלמדת שאין מדובר בטרנד זמני העומד להתפוגג ולחלוף כלעומת שבא, אלא בצורך קיומי ממשי, ובפרט על רקע אורח החיים האורבני והשגרה היומיומית השוחקת, המשולה למירוץ אינסופי כנגד הזמן. 

בריכת הנוי המפכפכת, המעוטרת בצמחי מים מוריקים ומלווה במופע מרהיב של פרפרים וציוצי הציפורים, תוך השתקפות הנוף המרהיב בצלילות המים, כל אלו הופכים את הגינה כמעין מקום מפלט ובועה של שלווה ושקט שבה ניתן להירגע רגע לפני או אחרי המפגש עם אתגרי היום.

 

תכנון בריכת הנוי ובניית תכנית ביצוע

הקמת בריכות נוי ומפלים מהווה תהליך רב שלבי ודורשת תכנון מקדים וביצוע הנדסי מדויק, תוך כדי שיתוף פעולה בין אנשי מקצוע מתחומים שונים, לפיכך מומלץ להסתייע לצורך זה בחברה מקצועית ותיקה המתמחה בתחום. 

השלב ההתחלתי של המיזם כרוך בגיבוש ההחלטה בנוגע לסוג אלמנט המים הספציפי אותו מעוניינים להתקין כגון בריכת צמחים וחלוקי נחל, בריכת דגים, בריכה ביולוגית בשילוב או ללא מפל, קיר מים או מזרקה וכן לגבי גודל הבריכה ומיקומה. 

בחירת סוג אלמנט המים הספציפי מהווה בסיס לתכנון בריכת הנוי ובניית תכנית ביצוע. קיימות כיום כמה שיטות שונות לבניית בריכות נוי ומפלים, כשהנפוצות שבהן הן בניית בריכות מבטון קל, התקנת בריכות מוכנות או שימוש ביריעות EPDM או PVC.

 

תחזוקת בריכת נוי

יש החוששים מהתקנת בריכות נוי ומפלים בשל נושא התחזוקה השוטפת. מחברת Wow design מסבירים שבמידה ובריכות הנוי נבנות בצורה מקצועית בהתבסס על תכנון נכון ומחשבה מתקדמת, שאז ניתן לשמור על בריכה נקייה ומטופחת, תוך כדי תחזוקה מינימלית המסתכמת בהוצאת עלים ורפש מהבריכה וניקוי הפילטרים ומשאבת המים מידי תקופה. 

כיום כוללות בריכות הנוי מערכות סינון המסייעות לוויסות שיעור המזיקים שמגיעים למי הבריכה ושמירה על מים נקיים הן מבחינה אסתטית והן מבחינה אקולוגית, כמו לדוגמה מערכות סינון ופילטרים מסוגים שונים, לשם חמצון המים, לשמירה על איזון אקולוגי ולמניעת ירוקת והתפרצות של אצות. כמו כן, ניתן ומומלץ לעשות גם שימוש בצמחייה טבעית להגברת הסינון הביולוגי ולאפשר למערכת לתמוך בעצמה בדיוק כמו בטבע.