מפל מים לגינה - הדרך המושלמת להכנסת ההרמוניה הביתה

מפל מים לגינהיש משהו במים שהוא מאוד הרמוני שגרם לאדם מאז ומעולם להימשך אל המראה והצליל המפכפך שלהם. המים מרווים את צימאוננו ומסייעים לגופנו בשמירה על טמפרטורה תקינה, אך יש בהם אלמנט נוסף המזין גם את נשמתנו, המשרה עלינו תחושת רוגע ומפרה את הסביבה. 

אנשי הצוות המקצועי מבית חברת Wow design מציינים שזוהי הסיבה לכך שבשנים האחרונות ניתן להבחין ביותר ויותר בתים צמודי קרקע המשלבים בגינתם מגוון אלמנטים שונים של מים כמו בריכות נוי, בריכות דגים ומזרקות. יחד עם זאת, אולם אין עוררין על כך שמכול האלמנטים למיניהם, מפל מים לגינה מהווה את הדרך הטבעית ביותר להקניית תחושה של זרימה הרמונית והפיכת הגינה לגן עדן פרטי ולפינת חמד אמתית.

 

מגוון רחב של עיצובים וגדלים

בעידן הנוכחי, ניתן לבחור מפל מים לגינה בהתאמה אישית, שכן קיים כיום מבחר בלתי נדלה של מתקנים ואלמנטים העשויים מחומרים שונים ומגיעים במגוון רחב של עיצובים וגדלים. על אף שמדובר במפל מים מלאכותי, אפשר בהחלט למצוא מפלים שמתאפיינים בעיצובים הקרובים מאוד לדבר האמתי, עם זרימת מים מדורגת והשתלבות מושלמת בין הצמחייה המוריקה. 

למרות שהמפלים הללו נדמים כעשויים מאבן טבעית, מרביתם מיוצרים מחומרים מלאכותיים שמשקלם נמוך משמעותית בהשוואה לאבנים, מה שמקל על פעולות ההתקנה, התפעול והניוד, במידה ומעוניינים לשנות את מיקומם, כמו לדוגמה במקרים של מעבר למקום מגורים חדש. אחד מסוגי המפלים הנפוצים הוא מפל המסך, הנובע מתוך קיר מסך ונשפך על פי רוב לתוך בריכת נוי שנבנית יחד איתו.

 

העיקרון ההנדסי שלפיו פועל המפל

סוג שכיח נוסף של מפל מים לגינה הוא מפל אבנים וחלוקים, וישנם גם מפלים דמוי מזרקות, כשכול הסוגים, הצורות והסגנונות העיצוביים פועלים על עיקרון דומה של קונסטרוקציה שבתוכה מותקנת מערכת מים האחראית להפעלת המפל ולזרימת המים מראש הקונסטרוקציה אל בריכה הממוקמת בתחתית ומשמשת לאגירת מי המפל. 

באופן כללי, התקנתו של מפל מים לגינה פשוטה משנדמה, אך דורשת ידע, מקצועיות ניסיון, שכן היא כרוכה בתכנון מוקפד הנוגע לסוג המפל, גודלו וגובהו הרצוי, ובהתקנת משאבת מים, מערכות התזה, תאורה, ובהתעסקות עם חשמל ואפקטים מיוחדים. לפיכך חשוב שעבודת ההתקנה תתבצע באמצעות חברה מקצועית, מה שמבטיח תוצאה איכותית ושהאלמנטים שבהם נעשה שימוש אכן תקניים ובטיחותיים.