בניית אקווריום בהתאמה אישית

בניית אקווריום | WOW DESIGNמעבר להיותו תחביב מרתק מעצם גידול דגים באקווריום, האקווריום מכניס לתוככי הבית חיות וצבע, מסב אליו את מלוא תשומת הלב ומקרין אל הסביבה שלווה ורוגע. יחד עם זאת, אנשי הצוות המקצועי מבית חברת Wow design מציינים שבניית אקווריום מהווה תהליך שדורש ידע וניסיון, שהרי מדובר ביצירת ממלכת מים חדשה כמעין יש מאין. 

לפיכך, חשוב להתמקד במגוון רחב של פרמטרים, זאת הרבה מעבר להצבת האקווריום במקום המיועד, מילויו במים והכנסת דגים. רשימת הדברים המצריכים התייחסות כוללת, בין השאר, את קביעת מיקומו המדויק של האקווריום, נפחו, ממדיו, צורתו ועיצובו. רק התייחסות לכלל הפרמטרים מבטיחה אקווריום מקצועי המספק לשוכני המים תנאי מחייה נאותים וראויים.

 

שיקולים שחשוב לקחת בחשבון במהלך תכנון האקווריום

במהלך בניית אקווריום יש לקחת בחשבון כמה שיקולים שאחד העיקריים שבהם נוגע לסוג האקווריום כמו לדוגמה אקווריום מים מתוקים עם דגים טורפים, אקווריום מים מתוקים עם צמחייה טבעית, אקווריום מים מלוחים עם דגי ים, אקווריום ריף אלמוגים עם או חסרי חוליות ימיים (כגון כוכבי ים, סרטנים ורכיכות) וכן הלאה. 

שני שיקולים מרכזיים נוספים נוגעים לנפח האקווריום הרצוי והתקציב שמעוניינים להקצות לצורך זה, כשהעלות מטבע הדברים מושפעת מגודלו ונפחו של האקווריום. ישנם כאלו המעוניינים באקווריום סטנדרטי מבחינת נפחו וממדיו, בעוד אחרים יעדיפו אקווריום רחב ממדים המתפרש על פני שטח נרחב. גם למיקומו של האקווריום יש השלכות על תכנונו, החומרים המשמשים להכנתו, סוג התאורה וכיוצא בזה.

 

יצירת סביבת מחייה השואפת להידמות לסביבתם הטבעית של הדגים 

מעבר לכך, במהלך תכנון ובניית אקווריום ישנם דברים שחשוב להשקיע בהם מחשבה עוד בשלבי ההקמה. מבית Wow design מסבירים שבין אם מדובר באקווריום סטנדרטי בנפח רגיל ובין אם מדובר באקווריום מים מלוחים רחב ממדים, שהרי חשוב להקפיד על הרכב אוכלוסיית הדגים, זאת על מנת למנוע סכנת טריפה ואו מאבקי טריטוריה. 

כמו כן, דגים מסוימים זקוקים לתאורה רבה בעוד שדגים אחרים זקוקים לסביבת מחייה עם מקומות מסתור. ישנם דגים המעדיפים לשהות בקרקעית האקווריומים ואילו אחרים בחלק העליון, פרטים המשפיעים על אופן תכנונו של האקווריום ועיצובו, על כול הציוד הנלווה. ככלל, חשוב ליצור עבור הדגים סביבת מחייה השואפת להידמות ככול שניתן לסביבתם הטבעית, הן מבחינת האקלים באקווריום וטמפרטורת המים, והן מבחינת רמת התאורה, הצמחייה ואספקת מזון מתאים.